Dit berichtje heb ik vandaag op mijn Hyves gezet na het zien van het programma op SBS. En aangezien mijn Hyves ook veel door kinderen wordt gelezen, kan ik ze zo waarschuwen!
Wil je een fotomodel worden? Lees dit dan eerst!
Als iemand op straat je aanspreekt en vraagt of je een fotomodel wilt worden, dan voel je je natuurlijk heel erg vereerd. Wie wil dat niet?
Het is een erkenning dat je niet lelijk bent, integendeel, alleen de knapsten onder ons kunnen model worden, toch?
Maar hoe weet je nu of een scout echt is? 
Een aantal jaren geleden al waren er zogenaamde agencies op profielsites (zoals Sugababes) aktief die meisjes uitnodigden om te kijken of ze een model konden worden. Als deze meisjes daarop ingingen werden ze misbruikt. 
Gelukkig komt dat niet vaak meer voor. Maar wel op een andere manier. Kijk maar eens naar deze videofilm van het programma Undercover, uitgezonden door SBS.
Dus wordt je gevraagd (of ga je zelf op zoek), let dan op de volgende dingen:
1. Google op het bedrijf (agency) en vraag per telefoon of mail een bevestiging van de afspraak (niet via de link uit een mail)
2. Voeg een fotograaf of agency niet toe aan je MSN.
3. Spreek alleen af in het bedrijf
4. Neem iemand mee, geen leeftijdsgenoot, maar een volwassene.
5. Laat altijd iemand anders weten wat je gaat doen en waar je bent.
Je weet dat het fout zit als:
- men via een webcam jou wilt bekijken of je geschikt ben voor model, officiële bedrijven doen dat nooit.
- je niemand mee mag nemen
- de eerste afspraak bij een café, restaurant, station, park, of iets dergelijks is.
En voor de rest? Mocht je zeker weten dat het goed zit (officiële bedrijven doen er alles aan om je op je gemak te stellen, laten je niets doen wat je niet wilt, en zetten je niet onder druk) dan wens ik je heel veel succes! En vooral veel plezier!
